PRZENOSIMY GÓRY! U ŹRÓDŁA – Cieszyn

PRZENOSIMY GÓRY! U ŹRÓDŁA – Cieszyn

W górach wiele rzek ma swój początek, w tym przepływająca przez Cieszyn Olza.

Czy wiecie z jakiego miejsca wypływa Olza? I skąd w ogóle się bierze?

Zastanawialiście się kiedyś, czy woda w Olzie jest kwaśna, czy raczej słodka i czym różni się od wody zaczerpniętej z górskiego potoku? Zbadamy to!

A wiecie jakie ptaki żyją nad jej górnym, wartkim biegiem? Spróbujemy poszukać ich… właśnie tutaj, w okolicy (tak, niektóre żyją też niżej)!

Zerkniemy również na mapę, by dowiedzieć się jakie inne rzeki mają swój początek w polskich górach i dokąd tak właściwie płyną.

Zastanowimy się przy okazji czym jest susza, czy możemy z nią walczyć własnymi siłami i dlaczego dużo bardziej doskwiera na terenach górskich.

Zwieńczeniem wyprawy będzie wspólne, samodzielne rozpalone ognisko*, przy którym dowiemy się coś niecoś o legendarnym Utopcu… A na pamiątkę “wyczarujemy” kolorowe kamyki i kto wie, być może podrzucimy je później na szlak…

 Projekt Przenosimy góry jest zaproszeniem do wspólnego, odkrywczego i uważnego spędzania czasu w naturze, ze szczególnym zwróceniem uwagi na tematy górskie. Chętnie podzielę się z Wami wskazówkami jak wędrować z dziećmi, więc zapraszam szczególnie rodziny, które chciałyby rozpocząć górską przygodę, ale nie do końca wiedzą JAK. Podpowiem też co zrobić, by na górskim szlaku było BEZPIECZNIE i EKSCYTUJĄCO.

Nie jest to wydarzenie zorganizowane, ani komercyjne – każdy bierze udział na własną odpowiedzialność.

Trasa nie będzie wymagająca, przejdziemy najbardziej dzikimi zakamarkami Lasku.

Wyprawa dedykowana dzieciom w wieku 3-8 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Oczywiście przyjść mogą też młodsi i starsi – widełki to tylko sugestia.

Termin do wyboru! Jeśli znajdą się chętni na oba – widzimy się i 10.08. i 19.08. A jeśli nie, dam znać! Zgłaszając się piszcie proszę, który termin Wam bardziej odpowiada.

Koszt? Zrzutka na materiały 20 zł/dziecko. Prowiant na ognisko we własnym zakresie.

ZAPISY – Zgłoście proszę swój udział, aby nie zabrakło materiałów kreatywnych i badawczych. Najlepiej poprzez wiadomość na stronie – podając ilość osób i wiek dzieciaków.

* Ognisko odbędzie się jeśli tylko będzie dostępne miejsce w Lasku.

Źródło: UM Cieszyn

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz