Pro salute – Gdy opieka spada na rodzinę

Post zbiorowy
1 wpisy

Zwykle wiadomość o poważnej chorobie osoby nam bliskiej spada jak przysłowiowy grom z jasnego nieba. Gdy okazuje się, że trafia do szpitala w wyniku wypadku, udaru czy zawału i prawdopodobnie będzie wymagała opieki i pomocy w codziennych czynnościach, trudno natychmiast przeorganizować swoje życie. Jeśli rodzina decyduje się na opiekę w warunkach domowych, powinna się do tego starannie przygotować.

Aby dopomóc rodzinom i opiekunom Szpital Śląski w Cieszynie – w ramach Pro salute –  zaprasza na warsztaty podstawowej opieki nad osobą przewlekle chorą. Podczas spotkania będzie można praktycznie zapoznać się z zasadami higieny, pielęgnacji ciała, zmiany pościeli, bielizny. Warsztaty, które poprowadzi Irena Sikora-Mysłek z częstochowskiego HOSPMED-u, rozpoczynają się 23 października (wtorek) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Damy radę”. Podczas spotkania  opiekun będzie miał możliwość indywidualnie skonsultować swój problem czy uzyskać informacje na temat pielęgnacji osób niesamodzielnych i chorych leżących.

-W ramach realizacji projektu w Szpitalu Śląskim jest dostępny dla pacjenta i jego rodziny Poradnik „Damy Radę” który przekazuje  pielęgniarka rodzinie w czasie pobytu pacjenta w szpitalu lub w dniu jego  wypisu. Poradnik ,, Damy radę” to kompendium wiedzy z zakresu opieki nad obłożnie chorym. Zawiera  najważniejsze informacje i wskazówki przydatne w opiece nad przewlekle chorym z zakresu pielęgnacji, skutecznej komunikacji, umiejętności radzenia sobie z emocjami, zagadnień prawnych, finansowych – informuje Agata Sadowska-Metel, Naczelna pielęgniarka.

Wiele chorób powoduje długotrwałe unieruchomienie: udary, rozległe złamania, szczególnie w obrębie miednicy, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona czy Alzheimera, to tylko niektóre z możliwych przyczyn wymuszonego przebywania w łóżku. Mimo, że są to choroby o różniej etiologii i przyczynach, to zasady opieki nad unieruchomionym chorym są takie same.

Zagłosuj!

3 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 5

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 20.000000%

Słabe: 4

Procent słabych głosów: 80.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz