Powiat Cieszyński: Złoty medal dla najlepszej szkoły w Polsce

Powiat Cieszyński: Złoty medal dla najlepszej szkoły w Polsce

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie zdobyło tytuł najlepszej szkoły w Polsce podczas Finału Ogólnopolskiej Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych.

W wydarzeniu, które miało miejsce 28 kwietnia w Bydgoszczy, wzięły udział najlepsze drużyny szkolne z całego kraju, które triumfowały w swoich województwach. Wśród nich znalazła się reprezentacja cieszyńskiego liceum, która zdobyła pierwsze miejsce na Śląsku.

Walka o medal

Trasa zawodów liczyła ponad 1600 m i była wymagająca, co jest typowe dla wydarzeń o takiej randze. Uczennice z Koperay były pełne determinacji i, choć nieśmiało marzyły o medalu, złoto wydawało się dalekim celem. Ich walka na trasie trwała do ostatnich metrów, a ostatecznie to właśnie Koper zdobył złoty medal w kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych.

Skład drużyny

Drużyna wystąpiła w składzie: Antonina Rakus, Malwina Dzierbanowicz, Julia Gawłowska, Martyna Machała, Martyna Golba, Zuzanna Widawska oraz Maria Habarta. To bez wątpienia największy sukces sportowy w historii szkoły!

źródło: powiat.cieszyn.pl

Powiat Cieszyński: Złoty medal dla najlepszej szkoły w Polsce REKLAMA

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA