Powiat Cieszyński: Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlanych

Powiat Cieszyński: Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlanych

W dniu 27 czerwca 2025 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/25.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, w tym Janina Żagan, Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Marzena Madecka z Wydziału Edukacji oraz Sylwia Maciejewska, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. Uczniowie klas Technikum nr 4 pod kierunkiem Renaty Potockiej, Olimpii Pawłowskiej i Joanny Lazar-Chmielowskiej przygotowali bogaty program artystyczny.

Wręczenie certyfikatów i nagród

Podczas uroczystości Teresa Machej, koordynator programu Erasmus+, wręczyła certyfikaty Europass uczniom, którzy odbyli praktyki zagraniczne w Portugalii. Uczniowie klas trzecich Technikum nr 4 oraz Szkoły Branżowej Szkoły I stopnia podzielili się swoimi doświadczeniami ze stażu.

Dyrektor szkoły, Dorota Skark-Pieprzka, wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody najlepszym uczniom. Uchwałą Rady Pedagogicznej dwaj uczniowie klasy 3b zostali uhonorowani tytułem Absolwenta Roku 2025: Jakub Bagiński w zawodzie stolarz oraz Kacper Holona w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych.

Podziękowania i życzenia

Dyrektorka złożyła podziękowania Staroście za troskę o potrzeby szkoły oraz Radzie Rodziców za ich zaangażowanie. Nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym dziękowała za całoroczną pracę i profesjonalizm, a uczniom za ich energię i sukcesy w konkursach. Na koniec życzyła wszystkim słonecznego lata i bezpiecznego wypoczynku.

Starosta pogratulowała zarówno nauczycielom, jak i uczniom ich osiągnięć szkolnych. Uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli kwiaty pracownikom szkoły jako wyraz wdzięczności za ich wkład w edukację i opiekę nad uczniami.

Na zakończenie akademii dyrektor pożegnała wieloletnią nauczycielkę geografii, Aleksandrę Ługowską, życząc jej sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

Powiat Cieszyński: Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlanych REKLAMA

„Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie” – Vernon Howard. Uczniowie życzą sobie udanych wakacji, a jednocześnie cieszą się na powrót do szkoły.

Fot. Paweł Gawłowski

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.

Źródło: https://www.powiat.cieszyn.pl/aktualnosci/akademia-na-zakonczenie-roku-szkolnego-20242025

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Powiat Cieszyński: Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlanych REKLAMA

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA