115 lat skautingu w Polsce
Uroczystości upamiętniające 115. rocznicę założenia polskiego skautingu odbyły się w piątek, 22 maja. W wydarzeniu uczestniczyła Janina Żagan, Starosta Cieszyński.
Obchody rocznicy
Program obchodów rozpoczęła prelekcja prof. Krystyny Heska-Kwaśniewicz, która odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kulturalnym „U Kossaków”. Tematem prelekcji były m.in. postacie Andrzeja i Aleksandra Kamińskich oraz Zofia Kossak, które odegrały ważną rolę w historii polskiego skautingu.
źródło: powiat.cieszyn.pl
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




