Od 22 lipca do 5 sierpnia 2025 roku trwa nabór wniosków o zorganizowanie stażu.
Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że w ramach Funduszu Pracy oraz projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, rozpoczyna się nabór wniosków o zorganizowanie stażu. Projekt ten jest częścią Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.
Grupy docelowe stażu
W pierwszej kolejności na staż kierowane będą osoby bezrobotne, które spełniają szczególne kryteria. Wspierani będą m.in.: osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, osoby powyżej 50. roku życia, osoby bez kwalifikacji zawodowych, osoby z niepełnosprawnościami oraz długotrwale bezrobotne, czyli zarejestrowane przez ponad 12 miesięcy w ciągu ostatnich 2 lat. Dodatkowo, preferencje będą miały osoby samotnie wychowujące dzieci oraz osoby młode do 30. roku życia.
Zasady składania wniosków
Wnioski można składać na kilka sposobów: bezpośrednio w Urzędzie, korespondencyjnie, za pośrednictwem platformy praca.gov.pl lub ePUAP. Ważne jest, aby pamiętać o załączeniu wymaganych dokumentów, takich jak program stażu, klauzulę informacyjną oraz inne dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności.
Finansowanie i wsparcie
Stypendium stażowe wynosi 160% zasiłku dla osoby bezrobotnej, co przekłada się na kwotę 2755,10 zł netto. W przypadku zwolnienia lekarskiego stawka ta wynosi 50%. Staż może trwać od 3 do 6 miesięcy, a organizatorzy, którzy zadeklarują zatrudnienie po zakończeniu stażu, będą preferowani.
Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.
Źródło: https://www.powiat.cieszyn.pl/aktualnosci/staze-z-funduszu-pracy-i-efs-nabor-wnioskow-od-22072025
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




