W styczniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami służb w powiecie cieszyńskim.
Starosta Cieszyński, Janina Żagan, zorganizowała comiesięczne spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele różnych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Celem spotkania jest integracja oraz omówienie działań podejmowanych przez poszczególne służby.
Uczestnicy spotkania
W styczniowym spotkaniu wzięli udział m.in. Jan Kawulok, Dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, Adam Śliż, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, oraz Krzysztof Kudzia, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych ZZOZ. Obecni byli także bryg. Michał Pokrzywa, Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie, insp. Dariusz Zajda, Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie, oraz Jarosław Kalinik, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
Omówione tematy
Podczas spotkania poruszono działania służb w grudniu oraz w całym 2025 roku. W dyskusji uwzględniono również założenia Ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej, co podkreśla znaczenie współpracy między instytucjami w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.
Źródło: https://www.powiat.cieszyn.pl/aktualnosci/spotkanie-sluzb-u-starosty
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




