Pośpiesz się. Ogromne zainteresowanie darmowymi szczepienia na grypę!

Pośpiesz się. Ogromne zainteresowanie darmowymi szczepienia na grypę!

W tym roku w Cieszynie za darmo będzie mogło zaszczepić się aż 700 osób! Wydawało by się, że to dużo – jednak warto się pośpieszyć – kolejka chętnych rośnie lawinowo!

Grypa sezonowa jest szczególnie niebezpieczną chorobą dla ludzi starszych, może mieć ciężki przebieg i wiązać się z różnymi powikłaniem, prowadzącymi nawet do zgonów. Powikłania po grypie występują u około 6% chorych, natomiast w grupie osób powyżej 65 roku życia mogą pojawić się nawet u 30% chorych. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania grypie i jej powikłaniom jest szczepienie ochronne.

Z bezpłatnego programu szczepień przeciwko grypie sezonowej dla osób powyżej 65 roku życia, finansowanego z budżetu Gminy Cieszyn, w bieżącym roku może z niego skorzystać 700 osób. Szczepienia będą realizowane przez cztery placówki opieki zdrowotnej w Cieszynie:

  • NZOZ „Medika”, ul. Tomanka 11

  • NZOZ „Centrum Medyczne”, ul. Frysztacka 20

  • NZOZ „Ubezpieczalnia” ul. Bielska 37

  • NZOZ „Ośrodek Medycyny Ogólnej”, ul. Tomanka 11

W programie mogą uczestniczyć mieszkańcy którzy ukończyli 65 lat, mający stałe lub czasowe zameldowanie w Cieszynie. Chętni powinni jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego w wymienionych wyżej przychodniach, w terminie do 15 grudnia 2018 r. Bezpłatne szczepienia realizowane są do wyczerpania limitu danej przychodni. Pacjenci zostaną przebadani przez lekarza i zaszczepieni dopiero po stwierdzeniu braku przeciwwskazań.

Źródło: Informacja prasowa

Zagłosuj!

11 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 8

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 25.000000%

Słabe: 6

Procent słabych głosów: 75.000000%

Dodaj komentarz