Ponad 3 promile alkoholu u kierowcy TIR-a z Cieszyna (sic!)

Ponad 3 promile alkoholu u kierowcy TIR-a z Cieszyna (sic!)

W tak silnym stanie upojenia alkoholowego, wsiadł za kierownicę i prowadził TIR-a jeden z mieszkańców Cieszyna! Jego podróż została przerwana przez świadka, który zauważył problemy kierowcy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna zajechał drogię pijanemu kierowcy i wezwał policję.

Pijani kierowcy poruszający się po drogach stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Coraz częściej w tych działaniach funkcjonariusze wspierani są przez obywateli, którzy wzorowo reagują i informują policję o podejrzanych zachowaniach kierowców, którzy mogą być pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

Tak też postąpił mężczyzna, który we wtorkowe popołudnie w Goleszowie na ul. Ustrońskiej zauważył i zatrzymał pijanego kierowcę ciężarówki. Zgłaszającego zaniepokoił tor jazdy jadącego przed nim tira. Poinformował o tym policję, wyprzedził TIR-a, a gdy ten zatrzymał pojazd, zgłaszający natychmiast zareagował i zabrał mu kluczyki od samochodu. W obywatelskim zatrzymaniu kompletnie pijanego kierowcy pomogli mu dwaj inni świadkowie zdarzenia, mieszkańcy naszego powiatu, którzy widząc całą sytuację dopilnowali, aby kierowca TIR-a nie uciekł i trafił w ręce policjantów. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 50-letniego kierującego ciężarówką ponad 3 promile.

Ponad 3 promile alkoholu u kierowcy TIR-a z Cieszyna (sic!)
Powstrzymaj pijanego kierowcę!

Dzięki postawie jaką zaprezentował świadek zdarzenia, udaje się wyeliminować z ruchu drogowego osoby, które mają problem z przestrzeganiem przepisów. Rzecznik prasowy cieszyńskiej policji dziękuje za tak szybką reakcję na zagrożenie oraz  profesjonalne zachowanie, które przyczyniło się do zatrzymania pijanego kierującego. Bez tak zdecydowanej reakcji pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii na drodze. – dodaje.

Postawa ta jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia. 

Kierowcy TIR-a na podwójnym gazie grozi dwa lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Cieszyn

Zagłosuj!

10 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 8

Fajne: 6

Procent fajnych głosów: 75.000000%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 25.000000%

Dodaj komentarz