Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Policjanci z cieszyńskiego wydziału zwalczającego przestępstwa gospodarcze zabezpieczyli blisko 23 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku vat zostały oszacowane na blisko 23 tys. złotych. 67-latkowi, który posiadał nielegalny towar grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop mieszkańca Skoczowa, który miał posiadać duże ilości nielegalnego tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczenia te potwierdziły się podczas przeszukania. W pomieszczeniach jednego z lokali na terenie Skoczowa cieszyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Katowicach znaleźli blisko 23 kg nielegalnego tytoniu.  Mundurowi wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku vat wynosi prawie 23 tys. złotych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd. Za to przestępstwo grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: http://cieszyn.slaska.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/231169,Policjanci-zabezpieczyli-nielegalny-tyton.html

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 100.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz