Policjanci w przedszkolu

Policjanci w przedszkolu

Policjanci z Cieszyna nie zapominają o najmłodszych. Od początku roku szkolnego odwiedzają możliwie jak najwięcej szkół i przedszkoli. Wszystko po to, aby spotkać się z dziećmi i opowiedzieć im o bezpieczeństwie. Jak zwykle pomaga im w tym policyjna maskotka – Sznupek. Tym razem wspólnie z mundurowymi odwiedził przedszkolaków w Skoczowie.

W środę 18 września policjanci odwiedzili przedszkolaków w Skoczowie. Przeprowadzili pogadanki, które dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie. Mundurowi uczyli jak być odpowiedzialnym, jak należy się zachowywać na drodze i w jej najbliższym otoczeniu.

Policjanci chętnie opowiadali przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Następnie dzieci razem z policjantami ćwiczyły jak prawidłowo korzystać z przejścia, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy. Przedszkolaki podczas zajęć pokazały, że posiadają spore wiadomości i swoją wiedzą chętnie też podzieliły się z policjantami. W zajęciach z dziećmi uczestniczył pies „Sznupek”. Obecność maskotki śląskiej policji była, jak zwykle w takich spotkaniach,  wielkim wydarzeniem dla dzieci.

Źródło: KPP w Cieszynie

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 100.000000%

Dodaj komentarz