POLICJANCI UCZYLI BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NA STOKU PODCZAS „ŚWIATOWEGO DNIA ŚNIEGU”

POLICJANCI UCZYLI BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NA STOKU PODCZAS „ŚWIATOWEGO DNIA ŚNIEGU”

Wczoraj w Ustroniu, na Czantorii odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Światowy Dzień Śniegu”, której celem była popularyzacja sportów śnieżnych wśród dzieci i młodzieży oraz edukacja związana z uprawnieniem narciarstwa. W akcję włączyli się policjanci z Cieszyna oraz mundurowi pełniący służbę na stokach.

Celem działań, oprócz popularyzacji sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, była edukacja związana z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich. W akcji wzięli udział mundurowi z Cieszyna oraz patrolu narciarskiego z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę na stokach i jednocześnie są instruktorami narciarstwa, edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań na stoku. Uczyli dzieci jazdy na nartach, a także organizowali gry i zabawy na śniegu. Z dorosłymi rozmawiali o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja wpisuje się w kampanię “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” i związane z tym spotkania profilaktyka cieszyńskiej komendy asp.szt. Tomasza Pszczółki z wszystkimi, którzy bawią się na stokach narciarskich. Policjanci organizują każdorazowo konkursy, gry i zabawy o tematyce bezpiecznego wypoczynku. Wszystkie nawiązują do dekalogu FIS , czyli bezpieczeństwa na stoku. Za prawidłowe odpowiedzi na pytania są wręczane bardzo atrakcyjne nagrody – kaski narciarskie. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania, które odbędą się już w lutym, a są zaplanowane w dniach:

  • 12 lutego na Czantorii,
  • 14 lutego w ośrodku narciarskim „Zagroń” w Istebnej
  • 17 lutego na Czantorii
  • 18 lutego Wisła Malinka, na terenie ośrodka Cieńków

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z spotkania na Czantorii oraz obejrzenia fotorelacji z poprzednich spotkań !!!

Ponadto zapraszamy również do uczestnictwa w konkursie plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, który kierowany jest do dzieci i młodzieży, a dotyczy zilustrowania Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 1 marca 2019 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub fotograficznej pozwalającej na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3 i przesłanie jej na adres Komendy Głównej Policji wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i podpisaną przez opiekuna prawnego. Wszystkich gorąco zachęcamy!!!

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 8 marca 2019 r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 50.000000%

Dodaj komentarz