„Pokażę, że potrafię”

„Pokażę, że potrafię”

Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną połączone z 25-leciem działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie, które odbędą się w piątek, 24 maja 2019 roku na cieszyńskim Rynku.

„Pokażę, że potrafię” to hasło tegorocznego święta. Celem jest pokazanie możliwości i umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także integracja ze społecznością lokalną.

W tym dniu na płycie Rynku, w godzinach od 12.00 do 16.00, będzie można skosztować tradycyjnych placków ziemniaczanych i gofrów, wykonanych przez naszych podopiecznych podczas warsztatów kulinarnych. Imprezie towarzyszyć będą również prezentacje rękodzieła artystycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz inne atrakcje, o których będziemy informować niebawem…

W tym roku, po raz pierwszy, dołączyliśmy do 6. edycji ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra, która integruje i angażuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra.

W ramach tej akcji organizacje pozarządowe zbierają fundusze na wyznaczone przez siebie cele. Naszym celem jest pozyskanie środków na realizację już rozpoczętej inwestycji − budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bażanowicach dla osób z wieloraką niepełnosprawnością, który zapewni im odpowiednie warunki do nauki, wielokierunkowej terapii oraz rehabilitacji. Kwesta na ten cel i finał tej akcji odbędzie się również w dniu 24 maja podczas obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną na Rynku w Cieszynie.

Atrakcjami tegorocznych obchodów będą przejażdżka dorożką i motocyklem wokół płyty rynku. –

Na Rynek w Cieszynie zapraszamy wszystkie dzieci, na które będą czekały różne atrakcje, takie jak: wata cukrowa, malowanie twarzy, popcorn, bańki mydlane i inne…-

Po raz kolejny niespodzianką będzie występ zespołu THE OREW’S, który zaprezentuje hity muzyki rozrywkowej.

Od godziny 13:00 wszyscy będą mogli zobaczyć wóz strażacki Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, a chętni nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy na stanowisku instruktażowym PCK „Pierwsza Pomoc”.

Wszystkie „chusto-mamy” wraz z maluchami zapraszamy o godz. 14:00 na „Zamotane Latino Solo” prowadzone przez doradcę noszenia dziecka w chuście – Magdę Chybiorz. –

O godzinie 15:00 czas imprezy uświetni koncert w wykonaniu uczniów Akademii Dźwięku – „Daj Głos”.

Wydarzenie na fb tutaj

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz