Pogrzeb 38-letniego górnika

Pogrzeb 38-letniego górnika

Tłum ludzi – bliskich, znajomych, braci górniczej, przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych – towarzyszył w ostatniej drodze 38-letniemu górnikowi Przemysławowi Szczyrbie, który zginął podczas katastrofy w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju.Górnik został pochowany na cmentarzu ewangelickim w Cieszynie.

– Przemek wyrósł na dobrego człowieka i nie jest to zwyczajowa formułka, jaką się wypowiada, kiedy o zmarłym trzeba mówić dobrze, bo inaczej nie wypada. On po prostu był dobrym człowiekiem, uczynnym, troskliwym, pracowitym. Dbał o swoją rodzinę, a syna wychowywał w duchu modlitwy – mówił ks. Dariusz Madzia, który prowadził nabożeństwo.

Siedmiu górników z kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju zostało uwięzionych 900 metrów pod ziemią w sobotę, 5 maja. Dwóch z nich udało się uratować, ale pięciu pozostałych nie przeżyło wstrząsu. Ofiary tragedii w Zofiówce to: Marcin Balcerak, Piotr Królik, Przemysław Szczyrba, Łukasz Szweda, Michał Trusiewicz.

źródło: http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/cieszyn-pogrzeb-38-letniego-gornika-ktory-zginal-w-kopalni,4651724,artgal,t,id,tm.html

Zagłosuj!

9 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 5

Fajne: 4

Procent fajnych głosów: 80.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 20.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz