Podsumowanie działań NURD

Podsumowanie działań NURD

Wczoraj policjanci drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Mundurowi swoją uwagę w szczególności skierowali na pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego.Ujawniali również nieprzepisowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Policjanci ujawnili blisko 60 wykroczeń.

W trakcie wczorajszych działań stróże prawa odnotowali dokładnie 59 wykroczeń w zakresie bezpieczeństwa pieszych. Popełnili je zarówno kierujący pojazdami silnikowymi, jak i rowerzyści oraz piesi. Podczas trwania działań policjanci nałożyli 26 mandatów karnych, skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu oraz pouczyli 26 osób. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym ( aż 46 wykroczeń) . Jedna osoba nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez rowerzystów przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach. Kierujący rowerami przekroczyli przepisy ruchu drogowego w 12 wypadkach.

Akcje drogówki będą prowadzone nadal- cyklicznie  kierowane są nie tylko do pieszych, ale też i kierujących. Takie akcje jak “Prędkość” ( w tym kaskadowy  pomiar prędkości), “Alkohol i narkotyki”, “Pasy”, “Telefony”, bezpieczne weekendy i inne będą systematycznie prowadzone na terenie nie tylko powiatu, ale i województw naszego kraju. Cieszyńska drogówka prowadzi  akcje w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego na ternie dróg naszego powiatu.

Źródło:http://www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/229988,Podsumowanie-dzialan-NURD.html

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz