PODRÓŻ I INNE RADOŚCI ŻYCIA

Post zbiorowy

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentuje w styczniu 2019 roku fotografie otworkowe Antona Svrčka pod wspólnym tytułem „Podróż i inne radości życia”.

– Fotografia to moja pasja. Lubię szukać ciekawych miejsc w przemysłowej okolicy Karwiny, ale także w lasach, górach i w innych miastach – mówi autor zdjęć – Lubię obrazy malowane słońcem przez dziurkę (pinhole), wszystkie odbicia i inne niedoskonałości, a także tworzenie fotografii w ciemni. W 2013 roku zrobiłem na podstawie instrukcji internetowej kamerę otworkową (z pudełka zapałek), którą fotografuję do tej pory. Dzięki tej pasji poznałem wielu wspaniałych ludzi. Na tej wystawie zobaczysz zatrzymanych kilka chwil z ciekawych miejsc, które odwiedziłem z rodziną, przyjaciółmi lub dzięki obowiązkom służbowym – dodaje A.Sverček.

Fotografia otworkowa, to fotografia bez obiektywu. Obiektyw zastępuje niewielka dziurka. Światło przechodzi przez nią, a w kamerze powstaje obraz. Kamerki konstruowane sa z różnego materiału; z muszli morskich, z pudełek po zapałkach, puszek coli. Zazwyczaj kamera otworkowa, to skrzynka z małym otworkiem na jednej ścianie i filmem czy papierem fotograficznym na drugiej. Zdjęcia otworkowe są bardziej miękkie – mniej ostre – niż zdjęcia wykonane obiektywem. Mają niemal nieskończoną głębię ostrości. Dziurka jest absolutnie rektilinearna – zdjęcia wykonane szerokim kątem nie wykazują dystorsji (różne powiększenie obrazu w zależności od jego odległości od osi optycznej instrumentu).

Zagłosuj!

4 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 100.000000%

Dodaj swój wpis

Prześlij zdjęcie Wklej treść

To pole jest wymagane

Przeciągnij i upuść pliki tutaj

lub

Anuluj

Maksymalna wielkość dodawanych plików: 4 MB.

Pracujemy nad tym...

To pole jest wymagane

np.: "https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk" lub <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video..." Obecnie możesz wklejać filmy z YouTube, posty z Facebooka i Twittera, zdjęcia z Instagram oraz Tublr. Pracujemy nad możliwością wklejania także postów z Pinterest.

Pracujemy nad tym...

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz