Pod Skoczowem strzelają w 10tkę.

Pod Skoczowem strzelają w 10tkę.

Klub strzelecki „Flinta Harbutowice” istnieje od 2011 roku. Zawodnicy, którzy swoją przygodę ze sportem strzeleckim rozpoczynali właśnie tutaj, dzisiaj mogą pochwalić się sukcesami na poziomie powiatowym, a także międzynarodowym, zdobywając miejsca na podium.

Pod Skoczowem strzelają w 10tkę.
Klub Strzelecki “Flinta” Harbutowice

Obecnie zawodnicy reprezentują klub w Regionalnej Lidze Strzeleckiej w Karwinie 2017/2018. Po czterech rundach na pierwszym miejscu w kategorii kobiet znajduje się ochabianka, Katarzyna Bieniek, a tuż za nią, na drugim, mieszkaniec Harbutowic, Krzysztof Bułka. O miejsce na podium walczy również Tomasz Kolasiński ze Skoczowa. Ostatnia finałowa runda odbędzie się 17 marca.

W lutym znakomicie zaprezentowały się również dwie drużyny Flinty podczas Zawodów o Puchar Prezesa Zarządu LOK w Cieszynie, które odbywały się na strzelnicy pneumatycznej KŻR LOK „Korona” w Gumnach. II miejsce zajęła drużyna młodzieży w wieku do 17 lat w składzie: Krzysztof Bułka, Szymon Madecki (Harbutowice), Aleksandra Moiczek (Goleszów). III miejsce przypadło drużynie w składzie: Ewelina Wychadańczuk (Skoczów), Roman Gazda (Ustroń), Michał Machała (Skoczów).

Większość wychowanków „Flinty Harbutowice” posiada licencje zawodnicze klubów należących do Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, uprawniające do uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym na zawodach wyższej rangi, np. mistrzostw wojewódzkich czy Polski.

Sukcesy trenujących we „Flincie” świadczą tylko o tym, że inwestycja w postaci budowy strzelnicy była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo jest to najlepiej wyposażona strzelnica pneumatyczna w powiecie, posiadająca automatyczne tarczociągi, podgląd tarcz na wszystkich trzech stanowiskach oraz możliwość obserwacji w osobnej sali na żywo przez widownię tego, co się dzieje podczas organizowanych tam zawodów.Źródło: Skoczow.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz