Plecionkarstwo powraca do łask polaków.

Plecionkarstwo powraca do łask polaków.

Najmodniejsze torebki na sezon wiosenno-letni 2019? Może plecione siatki, wiklinowe koszyki, słomiane torebki? Ktoś kto wie jak zrobić takie cudeńka… !

W Pytaniu Na Śniadanie zagościła plecionkarska pasja. Łucja Cieślar to kobieta, która od lat zajmuje się poszukiwaniem mistrzów plecionkarstwa jak i samym rzemiosłem. Wraz ze stowarzyszeniem Serfenta odwiedziła studio PNŚ z warsztatami aby pokazać całej Polsce, że jest to naprawdę ciężka ale zarówno bardzo ciekawa praca.

Plecionkarstwo powraca do łask polaków.

Relacja ze studia

TUTAJ

Łucja zaczynała od pasjonowania się mistrzami rzemiosła. W pogoni za pasją jeździła od miasteczka do miasteczka w poszukiwaniu pasjonatów ręcznych robótek. Właśnie oni zarazili ją pasją do rozpoczęcia własnych wyrobów. Jeżdżąc po całym świecie zbierała inspiracje różnych kultur.

Plecionkarstwo jest to najstarsze rzemiosło na świecie, polegające na wyrobie wszelkiego rodzaju plecionek m. in. ze słomy, wikliny, rafii czy bambusa. Odnosi się ona także do wyplatania przeróżnych sprzętów użytkowych np. koszy.

Stowarzyszenie Serfenta zajmuje się pokazywaniem wiedzy i umiejętności mistrzów plecionkarstwa, szuka innowacyjnych rozwiązań dla tradycyjnych wyrobów rzemieślniczych, a także pracuje aby zachować tradycję i mądrość przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Zobacz więcej na stronie:

lub Facebook :


https://www.facebook.com/Serfenta/

Zagłosuj!

11 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 7

Fajne: 6

Procent fajnych głosów: 85.714286%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 14.285714%

Dodaj komentarz