Pomoc “poszkodowanym” w Wiśle!!!

Pomoc “poszkodowanym” w Wiśle!!!

 W ten piątek (20.09) zapraszamy wszystkich na piknik , który odbędzie się na Placu Hoffa w Wiśle.

Dzielnicowy przy wsparciu innych służb ratowniczych będzie pokazywał jak wygląda prawdziwa akcja ratownicza osób poszkodowanych w wypadku drogowym.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00, a nie tak jak wcześniej informowała Cieszyńska KPP o 13.30. Zachęcamy do wspólnej zabawy i nauki!

To kolejne już zaproszenie do spotkania z służbami organizowane przez dzielnicowego z Wisły mł.asp. Bogusława Burego. Policjant po raz kolejny zaprasza wszystkich, bez względu na wiek, do zabawy połączonej z profilaktyką.

Impreza rozpocznie się o 9.00 na Placu Hoffa w Wiśle. Tym razem jej tematem głównym będzie „bezpieczna droga do szkoły”.

W programie planowane jest przeprowadzenie symulacji wypadku drogowego, przedstawienie zasad wzywania pomocy, działania strażaków OSP Wisła podczas wydobywania zakleszczonych osób z rozbitego samochodu.

Uzupełnieniem akcji będzie  przyjazd i akcja ratunkowa karetki pogotowia wraz z zespołem ratunkowym.

Dodatkowe atrakcje dla dorosłych to spotkanie z pracownikiem warsztatu samochodowego, który udostępni swój pojazd udzielając wszystkich niezbędnych informacji dotyczących jego prawidłowej eksploatacji, a co najważniejsze, bezpiecznego zachowania podczas usuwania usterek i awarii na drodze.

Nie zabraknie rozmowy z policjantem ruchu drogowego, który odpowie na każde pytanie, ale przede wszystkim przedstawi  sposób bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych.

Po zakończonym pokazie ratowania osób uczestniczących w wypadku drogowym wszystkie służby pozostaną na miejscu i w dalszej części spotkania będą nauczać każdego chętnego oraz prowadzić  ćwiczenia z uczestnikami udostępniając swój sprzęt.

Źródło: KPP Cieszyn

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 33.333333%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!