Pielęgnacja zieleni na Wzgórzu Zamkowym

Pielęgnacja zieleni na Wzgórzu Zamkowym

Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków okolice Wzgórza Zamkowego, Open Air Museum oraz alei Piastowskiej czeka niebawem pielęgnacja zieleni oraz wycinka 58 drzew.

Ponad 180 tys. zł na pielęgnację i usunięcie zamarłych drzew na Wzgórzu Zamkowym i stokach Góry Zamkowej. Decyzje wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków, a za wykonanie prac odpowiada krakowska firma mająca doświadczenie z zielenią zabytkową.

  • Do wycinki przeznaczone są 58 drzewa  zamierające, zamarłe i stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa odwiedzających Wzgórze i teren w pobliżu Open Air Museum i alei Piastowskiej mieszkańców i turystów. Decyzje na wycinkę wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków. Firma wykonująca prace wyłoniona została w drodze przetargu – informuje Janina Strach odpowiadająca m.in. za zieleń miejską w Miejskim Zarządzie Dróg w Cieszynie.

Nowe nasadzenia na stoku Góry Zamkowej z  uwagi na trudność w terenie, spore nachylenie, nie są przewidziane. Poza wycinką zaplanowano prace pielęgnacyjne, którymi objętych zostanie 249 drzew.

Prace wykonane zostaną po okresie ochronnym ptaków (po 15 października) – w drugiej połowie października i na początku listopada. Całkowity koszt prac to 181 440 zł.

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 18

Fajne: 10

Procent fajnych głosów: 55.555556%

Słabe: 8

Procent słabych głosów: 44.444444%

Dodaj komentarz