Opuszczona belka – Cieszyn

Opuszczona belka – Cieszyn

Od Piasta do miasta

Zanim naszą uwagę całkowicie przyciągną skoki narciarskie w Cieszynie, przyjrzyjmy się chwilę historii tego miejsca. Bowiem długi odcinek czasu musiał upłynąć od momentu, kiedy zainteresowano się tutaj sportami zimowymi.

Cieszyn jest jedną z najstarszych osad słowiańskich w naszym kraju, powstałą w 810 roku. Od XIII do XVII wieku znany był jako stolica księstwa cieszyńskiego i aż do końca pierwszej wojny światowej, znajdował się we władaniu Habsburgów. Od tego momentu można tu podziwiać barokowe oraz klasycystyczne zabudowania.

Śląsk Cieszyński był obiektem sporu pomiędzy Polską a Czechami. Dopiero w 1920 roku zdecydowano o podziale samego miasta i wyznaczeniu granicy na rzece Olzie. Po drugiej wojnie światowej powrócono do tego podziału.

Dzisiaj Cieszyn jest celem licznych wycieczek. Turystów przyciągają między innymi zabytki, a także coraz częściej odbywające się festiwale.

Opuszczona belka – Cieszyn

czytaj wiecej: https://skoki24.pl/2015/08/26/opuszczona-belka-cieszyn/?fbclid=IwAR1ew-GUwGYrA1m5kBRRmqouWFzYZzOjkq5Vp15sjLWYnPwRCMMkzcalxXQ

Zagłosuj!

9 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 5

Fajne: 4

Procent fajnych głosów: 80.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 20.000000%

Dodaj komentarz