Ekologiczna rewolucja w Twoim domu

Ekologiczna rewolucja w Twoim domu

Rosnąca świadomość zanieczyszczenia środowiska powoduje, że coraz chętniej ograniczamy zużycie plastiku. Przedsiębiorcy zapewniają produkty biodegradowalne, restauracje rezygnują z tradycyjnych słomek, a miasta wprowadzają nowe ekologiczne regulacje.

Konsumenci zmieniają swoje przyzwyczajenia, jednak wciąż wchodzą w posiadanie przedmiotów, które szybko przeobrażają się w odpady. Jak więc minimalizować ilość zbędnego plastiku we własnym domu?

Ekologiczna rewolucja w Twoim domu

W marcu 2019 r. Parlament Europejski poparł dyrektywę wprowadzającą zakaz sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych na terenie Unii Europejskiej. Nowe prawo wejdzie w życie w 2021 r., co spowoduje, że ze sklepów znikną plastikowe talerze, sztućce, słomki czy patyczki do uszu. Wyeliminowana zostanie też sprzedaż torebek foliowych, a tych według niektórych szacunków statystyczny Polak wykorzystuje aż 490 rocznie. Obecna skala ich zużycia na świecie ma wpływ na ekosystem do tego stopnia, że reklamówkę znaleziono nawet na dnie Rowu Mariańskiego.

Zmiany zaczynają się od świadomych decyzji.

Skutki nowych zapisów prawnych są Szczególnie dotkliwe dla przedsiębiorstw mogą stać się właśnie nowo uchwalone prawa dotyczące plastikowych toreb, które będą musiały w zastępstwie wprowadzić nowe ekologiczne rozwiązania. Wiele z nich jednak nie czekając na wejście w życie nowych przepisów, zaczęły wdrażać przepisy które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Sklepy stopniowo wyzbywają się plastikowych reklamówek na warzywa, zastępując je.

Ekologiczna rewolucja w Twoim domu

Zapobieganie plastikowym zakupom.

Zmiana przyzwyczajeń powinna odbywać się już na etapie wyposażenia naszych plecaków czy też torebek. W myśl zasady zero waste, czyli brak odpadów, proponujemy używać opakowań wielokrotnego użytku, które pozwolą na zmniejszenie ilości generowanych śmieci.

Ekologiczna rewolucja w Twoim domu

Segregowanie odpadów.

Wiele produktów wciąż nie ma ekologicznych zamienników, co nie pozwala nam na unikanie plastikowych toreb w trakcie zakupów. Dlatego, chcąc ograniczyć negatywny wpływ odpadów na środowisko naturalne, zachęcamy do segregacji śmieci w sposób zalecany przez ogólne zasady selektywnej zbiórki.

Źródło: informacja prasowa

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 5

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 60.000000%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 40.000000%

Dodaj komentarz