Ofiara w Trzynieckiej hucie

Ofiara w Trzynieckiej hucie

Poważny wypadek miał miejsce podczas pracy, doszło do niego w piątek wieczorem (27.09) w Trzynieckiej Hucie. Czterdziestosiedmioletni pracownik spadł z ok 8 metrów – z dźwigu na którym pracował. Na miejscu interweniowali ratownicy czeskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrawy.

Po wstępnej diagnozie ustalono, że mężczyzna posiada liczne obrażenia rąk, nóg, brzucha i miednicy zagrażające życiu. Mimo upadku z tak wysokiego punktu nie stracił on nawet na chwilę przytomności.

Poszkodowanego mężczyznę będącego w szoku – dla jego własnego zdrowia – wprowadzono w śpiączkę farmakologiczną. Następnie przeprowadzono intubację dróg oddechowych i podłączono pacjenta do aparatu wspomagającego oddychanie. Mężczyznę dodatkowo zabezpieczono pasem do stabilizacji oraz szynami usztywniającymi i zabrano na pokład helikoptera, którym został przetransportowany na do szpitala.

Po kilku dalszych zabiegach lekarskich, poszkodowany został przetransportowany helikopterem do Szpitala Akademickiego w Ostrawie.

Aktualny stan zdrowia mężczyzny na tą chwilę nie jest znany.

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 50.000000%

Dodaj komentarz