Nowe połączenie Kolei Śląskich!

Nowe połączenie Kolei Śląskich!

Pociąg w miejscowościach, w których nie zatrzymywał się od lat!

Koleje Śląskie uruchomią nowe weekendowe połączenie z Gliwic przez Rybnik do Wisły – zmiana nastąpi 9 grudnia, wraz z nowym rozkładem jazdy. Pociągi pojadą nieużywanymi ostatnio w ruchu pasażerskim liniami, m.in. przez Knurów i Strumień.

Przewoźnik nie wyklucza, że w dalszej perspektywie liczba pociągów na tej linii może się stopniowo zwiększać. Postuluje także uruchamianie nowych połączeń liniami wykorzystywanymi w regionie obecnie wyłącznie do transportu towarów.

Nowe połączenie Kolei Śląskich z Gliwic do Wisły ma być alternatywą dla zakorkowanych w czasie weekendów dróg wiodących do Ustronia i Wisły. Stąd godziny kursowania „Kubalonki”, jak będzie nazywał się pociąg, będą tak dopasowane, aby można było wybrać się w Beskidy zarówno na jeden dzień, jak i na weekend.

Pociągi wyjeżdżające od 9 grudnia z Gliwic zatrzymają się m.in. w Knurowie, Leszczynach, Rybniku, Warszowicach, Strumieniu i Chybiu. Czas przejazdu całej trasy z Gliwic do Wisły ma wynosić niecałe trzy godziny, co – zdaniem przewoźnika – może być dobrą alternatywą dla podróży samochodem, szczególnie w szczycie sezonu.

Zagłosuj!

12 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 22

Fajne: 14

Procent fajnych głosów: 63.636364%

Słabe: 8

Procent słabych głosów: 36.363636%

Dodaj komentarz

Powrót do góry

Serwus!

lub

Zaloguj

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Przetwarzanie plików…

Przejdź do paska narzędzi