W obliczu niskich temperatur, lokalne służby zwiększają swoje działania wspierające osoby w kryzysie bezdomności.
W związku z trwającą zimą, podczas której od dłuższego czasu występują ujemne temperatury oraz intensywne opady śniegu, policjanci dzielnicowi z Ustronia prowadzą wspólne działania ze Strażą Miejską oraz pracownikami pomocy społecznej. Ich celem jest sprawdzanie miejsc, w których mogą przebywać osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności.
Kontrole w miejscach schronienia
Kontrole obejmują między innymi pustostany, altanki działkowe, klatki schodowe, dworce oraz inne miejsca, w których osoby bez dachu nad głową mogą próbować schronić się przed mrozem. Podczas podejmowanych czynności funkcjonariusze i pracownicy instytucji pomocowych rozmawiają z napotkanymi osobami, oceniają ich sytuację oraz informują o możliwościach uzyskania wsparcia.
Wsparcie dla potrzebujących
Osobom potrzebującym przekazywane są informacje dotyczące noclegowni, schronisk, punktów wydawania ciepłych posiłków oraz form pomocy oferowanych przez ośrodki pomocy społecznej. W uzasadnionych przypadkach podejmowane są również działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego miejsca pobytu.
Apel o pomoc
Wspólne patrole mają charakter prewencyjny i pomocowy. Ich głównym celem jest zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu i zdrowiu, do których może dojść w wyniku długotrwałego przebywania na mrozie. Policjanci apelują również do mieszkańców o reagowanie na przypadki osób potrzebujących pomocy — każdą taką sytuację warto zgłosić, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Wspólna reakcja może uratować czyjeś życie.
Źródło: https://cieszyn.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/430524,W-trosce-o-bezpieczenstwo-wspolne-dzialania-sluzb-podczas-zimowych-mrozow.html
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




