Na stażu w Anglii

Na stażu w Anglii

Dziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle zakończyło czterotygodniowy staż zawodowy w hotelach w Portsmouth.

 

Staże odbyły się w ramach projektu „Mobilny Technik w ZSGH w Wiśle”, który był realizowany i finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Młodzież, która przebywała w Anglii, zdobyła wiele cennych doświadczeń życiowych. Zakwaterowanie u angielskich rodzin i praca w hotelach, często we współpracy z międzynarodowym personelem, pozwoliły na doskonalenie umiejętności językowych. Uczniowie zdobywali także umiejętności zawodowe w działach housekeepingu, recepcji i restauracji w hotelach Inn Premier, Budget Ibis oraz Rydeview. Uczestnicy projektu mieli również możliwość poznania historii i zabytków Wielkiej Brytanii w trakcie wycieczek do Oxfordu, Winchesteru, Brighton oraz podczas zwiedzania Portsmouth.

W czasie wolnym uczniowie korzystali z morskiego klimatu podczas spacerów promenadą nad morzem. Zupełnie przypadkowo, na jednym z miejscowych cmentarzy, znaleźli mogiłę zbiorową polskich żołnierzy, którzy dotarli do Wielkiej Brytanii po klęsce Powstania Listopadowego. W domach, w których mieszkali, nasi uczniowie opowiadali o polskiej tradycji, historii i kuchni. Zdarzyły się również sytuacje, że sami przygotowywali dania z naszej rodzimej gastronomii.

Wyjazd na staż przyniósł jego uczestnikom wiele korzyści. Wielu z nich dodał pewności siebie i odwagi. Musieli nauczyć się samodzielności, odpowiedzialności i współpracy. Młodzież zdobyła także cenne doświadczenie zawodowe, poznała kuchnię i kulturę angielską, a także rozwinęła się na płaszczyźnie społecznej i osobistej.

Źródło: http://wisla.pl/mieszkaniec/news/na-stazu-w-anglii

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!