Na ferie policja apeluje!

Na ferie policja apeluje!

Wiślańska policja przypomina o zasadach bezpiecznego spędzania czasu w okresie ferii na stokach i w trakcie innych rozrywek.

Okres ferii zimowych dla dzieci i młodzieży to czas zabaw i wypoczynku. Dla opiekunów, służb publicznych, personelu placówek szkolnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych to czas wzmożonego wysiłku  na rzecz zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa dla mieszkańców, turystów, a w szczególności dzieci i młodzieży przebywających na terenie naszego miasta. Dotyczy to zarówno osób uczestniczących w zorganizowanych jak i niezorganizowanych  formach wypoczynku oraz pozostających w miejscach zamieszkania. 

W związku z tym, aby ferie zimowe  przebiegły szczęśliwie, wszyscy byli wypoczęci i wrócili do swych domów z wyjazdów poza miejscem zamieszkania, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest zawsze zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności!

PAMIĘTAJ!

  • Ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na spacer czy górską wędrówkę w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie.
  • Zjeżdżając z górek, stoków na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych miejsc, skrzyżowań, itp. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni.
  • Korzystając z wyciągów narciarskich pilnuj swoich nart i pozostałego sprzętu. Nie pozostawiaj bez nadzoru nart lub desek snowboardowych na stoku czy przed lokalami gastronomicznymi. Zima to czas wzmożonej aktywności różnego rodzaju złodziejaszków i oszustów.
  • Uczestnicząc w kuligach, pamiętaj o właściwym przygotowaniu sanek, pewnym mocowaniu, wyborze bezpiecznej trasy, na której nie ma niebezpiecznych zakrętów i nie odbywa się ruch samochodowy. Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych. Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie.
  • W ośrodku noclegowym nie zostawiaj w widocznym miejscu pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy z Twojego bagażu. Przed wyjściem zawsze sprawdź czy zamknąłeś okno i drzwi.
  • Zmienne warunki atmosferyczne mogą być przyczyna groźnych zjawisk. Zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu, zamarznięte odcinki dróg, chodników, przejść dla pieszych mogą stanowić przyczynę poważnego urazu i uszkodzenia zdrowia. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub straż pożarną, która usunie niebezpieczeństwo.

Tylko zachowanie umiaru, zdrowego rozsądku i ostrożność pozwolą Ci spędzić ferie bezpiecznie! Pamiętaj o konsekwencjach swojego postępowania!

Zagłosuj!

1 punkt
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 5

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 5

Procent słabych głosów: 100.000000%

Dodaj komentarz