Mistrzowie z Goleszowa

Mistrzowie z Goleszowa

Teren Śląska Cieszyńskiego od lat jest areną rajdów samochodowych. Na drogach naszej gminy profesjonalne zespoły przygotowują się do kolejnych sezonów startowych.

Wśród kierowców, którzy np. w Cisownicy, Dzięgielowie czy Goleszowie testują swoje samochody są m.in. Kajetan Kajetanowicz (Mistrz Europy) i bracia Szejowie (uczestnicy wielu rajdów).

 

W historii gminy Goleszów nie brakowało uzdolnionych kierowców. W tym miejscu należy wspomnieć np. kierowcę rajdowego i wyścigowego Jerzego Franka z Dzięgielowa, który m.in. ukończył Rajd Paryż – Dakar oraz zdobył kilka tytułów mistrzowskich.

XXI wiek to okres bardzo szybkich samochodów i różnej pojemności silników. Wśród mieszkańców naszej gminy nie brakuje pasjonatów rajdów samochodowych, którzy są jednocześnie adeptami sportów motorowych. Co warte podkreślenia, z terenu gminy wywodzą się piloci i kierowcy, którzy zapisali się już w historii polskich rajdów.

 

W naszej gminie mamy aktualnego Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej Kamila Hellera (Goleszów), który jest pilotem Filipa Nivette. Zbigniew Cieślar urodzony w Goleszowie i Adam Ogierman z Cisownicy zdobyli w 2008 roku tytuł mistrzów Polski w klasie A7, zaś Łukasz Sitek z Goleszowa (pilot) wraz z Jerzym Tomaszczykiem z Cieszyna (kierowca) są wicemistrzami Czech w Pucharze Opla Adama – mówi znawca historii polskich rajdów, mieszkaniec Goleszowa, Adam Turczyniak.

 

Warto wspomnieć również o innych sportowcach z naszej gminy, którzy dołączyli do regularnego udziału w zawodach, a są to: Łukasz Roik, Andrzej Dobosz, Sebastian Hus i Łukasz Kral. Na uwagę zasługują również Adam Bujok i Sławomir Sikora, którzy wywalczyli w 2017 r. odpowiednio tytuł mistrza i wicemistrza w pucharze Automobilklubu Cieszyńskiego.

Źródło: http://goleszow.pl/news/mistrzowie-z-goleszowa

Zagłosuj!

9 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!