MIESZKANIEC KATOWIC ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

MIESZKANIEC KATOWIC ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec Cieszyna, który w takim stanie wsiadł za kierownicę. Jego podróż została przerwana przez mieszkańca Katowic. Mężczyzna obezwładnił pijanego kierowcę i zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę samochodem.

W miniony weekend, około godziny 16.20, na ulicy Mostowej w Cieszynie mieszkaniec Katowic zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 42-letni mężczyzna stojąc na parkingu zauważył szybko poruszający się samochód. Kierujący seatem 40-letni mieszkaniec Cieszyna skręcając w ul. Mostową wpadł w poślizg i zatrzymał się w zaspie śnieżnej. Mieszkaniec Katowic chcąc pomóc wydostać się kierowcy seata ze śniegu zauważył, że ten jest pod wpływem alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Kierowca stawiał opór, szarpał się, jednak został obezwładniony. Pomógł mu w tym policjant, który wracał ze służby. Razem przytrzymali agresywnego kierowcę i powiadomili dyżurnego cieszyńskiej policji. 40-letni mieszkaniec Cieszyna został przebadany alkomatem przez mundurowych, którzy przyjechali na miejsce – miał ponad 2 promile alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania. Pojazd, którym się poruszał trafił na strzeżonym parking policyjny, a on sam został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Dziękujemy mieszkańcowi Katowic za podjęcie zdecydowanych działań, które przyczyniły się do zatrzymania pijanego kierującego.

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 6

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 3

Procent słabych głosów: 50.000000%

Dodaj komentarz