Michał Ligocki wygrywa z Jerzym Dudkiem!

Cieszyniok znów triumfuje! Kolejny sukces osiągnął tym razem podczas polskich eliminacji do mistrzostw świata amatorów w kategorii “celebryci”.

W ostatnim tygodniu sierpnia na terenie Binowo Park Golf Club pod Szczecinem, rozegrany został ogólnopolski finał cyklu turniejów World Amateur Golfers Championship.

Zainteresowaniem mediów cieszyła się kategoria „celebryci”, w której występowali znani aktorzy i sportowcy.

Fot. World Amateur Golfers Championship Poland

W gronie tym znalazł się Michał Ligocki. Po dwóch dniach turnieju zajmował pierwsze miejsce ex aequo z Jerzym Dudkiem – jednym z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki nożnej, a zarazem świetnym golfistą.

O wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała dogrywka. Emocje sięgały zenitu, ale wszystko wyjaśniło się już na pierwszym dołku, który zawodnik z Cieszyna rozegrał w pięciu uderzeniach i pokonał rywala.

Michał Ligocki wygrywa z Jerzym Dudkiem!
Fot: arch. Michał Ligocki

Michał Ligocki dzięki wygranej dostał przepustkę do startu w reprezentacji Polski na światowym finale turnieju World Amateuer Golfers Championship w Malezji! Zawody te, uznawane za Mistrzostwa Świata Amatorów w golfie, odbędą się w październiku na wyspie Borneo.

Przypomnijmy, że w 2014 roku sportowiec z Cieszyna, również reprezentował Polskę na światowym finale w RPA, gdzie w swojej kategorii nie miał sobie równych i wygrał z dużą przewagą. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Źródło: Sport.Cieszyn.pl Fot. World Amateur Golfers Championship Poland

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 6

Fajne: 4

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 33.333333%

Dodaj komentarz