Ktoś zastrzelił dorodnego wilka na terenie Brennej. Byłeś świadkiem zdarzenia?

Ktoś zastrzelił dorodnego wilka na terenie Brennej. Byłeś świadkiem zdarzenia?

[UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIE]. W poniedziałek 1 lipca skoczowska policja otrzymała zawiadomienie o znalezieniu zastrzelonego wilka w korycie potoku Węgierski w Brennej w Beskidzie Ślaskim. Zawiadomienie o martwym zwierzęciu na terenie obszaru chronionego złożyło Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” z Twardorzeczki na Żywiecczyźnie.

Orientacyjny obszar w którym doszło do zdarzenia:

„Wilk, dorosły samiec w wieku około 6–7 lat, został zastrzelony z broni palnej dzień lub dwa dni wcześniej na terenie obwodu łowieckiego nr 189. Sądząc po wieku i kondycji mógł to być samiec rozmnażający się w jednej z dwóch wilczych grup rodzinnych żyjących na terenie Beskidu Śląskiego. Obecnie grupy te wychowują swoje 6. tygodniowe szczenięta. Brak rodzica może mieć istotny wpływ na ich przeżycie. Zwłoki wilka zostały przez nas zabezpieczone (w oparciu o zezwolenie GDOŚ) i zostaną poddane szczegółowej obdukcji lekarskiej. Pobraliśmy też próby genetyczne dla sprawdzenia pokrewieństwa z lokalnymi rodzinami wilczymi i statusu socjalnego tego osobnika.

Informacje te przekażemy policji i prokuraturze, które prowadzą śledztwo w sprawie kłusownictwa na zwierzęciu prawnie chronionym. Wilk został zastrzelony na terenie obszaru Natura 2000 Beskid Śląski, który utworzono m.in. dla ochrony lokalnej populacji tego drapieżnika. Badania nad wilkami w Beskidzie Śląskim prowadzimy od 1997 r. Już wcześniej mieliśmy sygnały o nielegalnych odstrzałach wilków na tym terenie.” – informuje w jednym z postów na swoim fanpage`u Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, trwają poszukiwania świadków.

[UWAGA DRASTYCZNE]

Zdjęcie znalezionego wilka:

Ktoś zastrzelił dorodnego wilka na terenie Brennej. Byłeś świadkiem zdarzenia?
Fot. Stowarzyszenie dla Natury “Wilk”

Źródło: Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 16

Fajne: 9

Procent fajnych głosów: 56.250000%

Słabe: 7

Procent słabych głosów: 43.750000%

Dodaj komentarz