Kolejni złodzieje złapani przez policje!

Kolejni złodzieje złapani przez policje!

Policjanci ze Strumienia zatrzymali najpierw 19-latka, a później wspólnie z mundurowymi ze Skoczowa 31-letniego mężczyznę. Oboje kradli rowery. Pierwszy wpadł niedługo po nieudanej kradzieży a drugi w trakcie pościgu. 31-latek dodatkowo był poszukiwany i posiadał narkotyki.

W  miniony weekend policjanci ze Strumienia zostali poinformowani o kilku kradzieżach rowerów. W niedzielę wieczorem złodziej ukradł rower i usiłował nim uciekać, ale przytomny mieszkaniec gminy pojechał za nim. Niestety złodziej zdołał uciec, ale już na piechotę, bo rower porzucił. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania złoczyńcy. Niespełna godzinę po wydarzeniu został zatrzymany. 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnej celi. Na następny dzień w Skoczowie został zatrzymany drugi ze złodziei, 31-letni mężczyzna. Na widok policjantów usiłował uciekać, ale szybko został złapany. Powodów do ucieczki miał wiele, bo nie tylko kradzież drogich rowerów. Mężczyzna posiadał przy sobie kilka gramów narkotyków oraz był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Policjanci badając sprawę ustalili, że przestępcy odpowiadają za kradzież co najmniej czterech rowerów o łącznej wartości prawie 5000 zł. Rowery zostały już odzyskane i przekazane właścicielom. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Przypominamy również, że kupno roweru lub jakiegokolwiek innego przedmiotu „po okazyjnej cenie” może okazać się zgubne. Kupując kradziony przedmiot możemy odpowiadać za przestępstwo paserstwa. Kodeks karny zakłada, że osoba, która nabywa lub pomaga w zbyciu albo przyjmuje lub pomaga ukryć przedmiot przestępstwa, podlega karze pozbawienia wolności do pięciu lat. Tak więc korzystając z „okazji” upewnijmy się najpierw, czy kupowany przedmiot nie pochodzi z kradzieży.

Źródło: http://www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl/

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 33.333333%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz