Kino na Granicy wyciąga kolejnego asa z rękawa i pokazuje swój tegoroczny plakat!

Kino na Granicy wyciąga kolejnego asa z rękawa i pokazuje swój tegoroczny plakat!

Odkrywamy przed Wami kolejne karty – dosłownie i w przenośni. Swoją premierę ma dzisiaj plakat 21. edycji festiwalu. Autorką, podobnie jak w latach poprzednich jest Iwona Cichy, która swoją kreację uzasadnia tak:

“W plakacie zawsze staram się znaleźć jak najbardziej trafną metaforę, która w nieoczywisty sposób pozwoli oddać temat. Podobnie było i tym razem. Mamy świetnie skrojony program, powoli wyciągamy nasze asy z rękawa, odsłaniając poszczególne elementy i kusząc naszych widzów! W mojej głowie pojawiło się wiele pomysłów, lecz do jednego byłam przekonana od samego początku. Inspiracją była gra, dzięki której czas staje w miejscu (podobnie jak w trakcie Festiwalu!), podczas gdy uczestnicy oddają się zabawie, licząc na szczęście oraz wysokie wygrane”.

Aktorzy grają w filmach, granych finalnie przez nas, grają muzycy w Klubie, może pora zagrać… z naszymi widzami? Skłonić ich do podjęcia gry z nami — puścić do nich Oczko? W Oczku — znanemu w Czechach jako Jednadvacet — do wygranej potrzebujemy uzyskać sumę kart równą 21, jednakże dwa asy wygrywają zawsze. Kolory kart zostały dobrane nieprzypadkowo — trefl / koniczyna symbolizuje szczęście, z kolei kier / serce — miłość, pasję. A przecież do przeprowadzenia wszelkich zmian potrzeba zarówno szczęścia, jak i szczerego zaangażowania, żeby nie bać się ryzyka i móc zacząć nowy rozdział. Dwie różne karty — dwa asy — same nic nie znaczą, lecz są skierowane ku sobie, bo dopiero razem dają szansę na wygraną! W jedności siła!

W tym roku stawiamy na… 21, Marcina Dorocińskiego, Marka Koterskiego, Jana Švankmajera, a to jeszcze nie koniec! Mamy mocne karty i nie zawahamy się ich użyć!

Bądźcie z nami!

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz