Kinga Iwańska z Cieszyna zdobywa złoto w Dubaju! [ZOBACZ VIDEO]

Dubaju i Abu Zabi trwają Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Polacy już zdobywają pierwsze medale. Złoto w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym wywalczyła Kinga Iwańska z Cieszyna!

Kinga Iwańska zdobyła złoty medal w pływaniu na 100 m stylem zmiennym, na XV Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Dubaju!

By móc zrealizować marzenia o Olimpiadzie w Dubaju, Kinga wcześniej otrzymała od Burmistrz Cieszyna – Gabrieli Staszkiewicz – stypendium sportowe, w związku z wyjazdem na tą międzynarodową imprezę sportową.

Zawodniczka Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych trenuje w Sekcji Pływackiej pod czujnym okiem Martyny Weres i Witolda Sztolera.

Życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz nagranie z zawodów:

Kinga Iwańska czuje się na basenie jak ryba w wodzie ??? Zobaczcie Jej fantastyczny finisz na 100 metrów stylem zmiennym, który dał jej 1. miejsce! ?‍♀️?‍♀️?‍♀️?‍♀️?Odwiedziliśmy także tenisistów stołowych. Małgorzata Królik to nr 2! Popatrzcie jak szaleje przy stole??⭐️Dziś czekają nas kolejne sportowe emocje na Igrzyskach! Trzymajcie kciuki! #GrajmyRazemMinisterstwo Sportu i TurystykiPFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychTAURON Polska EnergiaSpecial Olympics World Games Abu Dhabi 2019

Opublikowany przez Olimpiady Specjalne Polska Niedziela, 17 marca 2019

Relacja z Igrzysk w TVP Sport:

http://sport.tvp.pl/41779312/letnie-igrzyska-olimpiad-specjalnych-kinga-iwanska-ze-zlotem-w-plywaniu

Źródło: UM Cieszyn

Zagłosuj!

11 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 9

Fajne: 7

Procent fajnych głosów: 77.777778%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 22.222222%

Dodaj komentarz