Kevin Kenner i Sinfonietta Cracovia- Koncert z cyklu Klasyka nad Olzą 

Kevin Kenner i Sinfonietta Cracovia- Koncert z cyklu Klasyka nad Olzą 

Kevin Kenner i Sinfonietta Cracovia – koncert z cyklu “Klasyka nad Olzą” 16 września 2023 r., godz. 18:00

W najbliższym koncercie z serii “Klasyka nad Olzą” gwiazdą wieczoru będzie amerykański pianista Kevin Kenner, laureat drugiej nagrody (pierwsza nie została przyznana) XII Konkursu Chopinowskiego. Zaprezentuje on swój talent na scenie cieszyńskiego teatru, wspierany przez kameralistów z krakowskiej orkiestry Sinfonietta Cracovia.

To niezwykłe wydarzenie jest rezultatem współpracy Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie i festiwalu Beskid Classics. Wieczór będzie poświęcony twórczości Fryderyka Chopina i z pewnością zadowoli nie tylko miłośników i znawców dzieł tego wielkiego romantyka, ale stanie się także muzycznym świętem, które dorówna najbardziej prestiżowym koncertom na świecie. Pierwsza część programu to solowy recital Kevina Kennera, w trakcie którego usłyszymy wybrane nokturny, mazurki i walce Chopina. W drugiej części wieczoru pianista, w towarzystwie muzyków Sinfonietty, wykona wirtuozowski koncert f-moll.

Koncert Kevina Kennera i muzyków z orkiestry Sinfonietta Cracovia, który jest drugim wydarzeniem z cyklu “Klasyka nad Olzą”, zorganizowanego przez Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, został wsparty finansowo przez władze Powiatu Cieszyńskiego. To pierwsze z wydarzeń w Cieszynie, które włączono do programu Beskidzkiego Festiwalu Klasyki Beskid Classics, czwartej edycji festiwalu, która odbędzie się w prestiżowych salach koncertowych w Bielsku-Białej, Szczyrku, Ustroniu i Żywcu.

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz