Już niedługo otwarcie ścieżki pszczelarskiej w Kończycach!

Już niedługo otwarcie ścieżki pszczelarskiej w Kończycach!

W najbliższą sobotę, 14 sierpnia 2021 r. w Kończycach Małych o godz. 15 rozpocznie się Piknik Pszczelarski. Jednym z punktów programu wydarzenia jest uroczyste otwarcie edukacyjnej ścieżki pszczelarskiej zlokalizowanej przy pasiece Koła Pszczelarzy w Kończycach, na terenie lasów państwowych Nadleśnictwa Ustroń.

Ścieżka edukacyjna powstała z inicjatywy Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach oraz Koła Pszczelarzy w Kończycach Małych. Realizacja projektu wspierana była przez Izabelę Brachaczek, sołtys Kończyc Małych oraz Powiat Cieszyński.

Głównym celem utworzenia edukacyjnej ścieżki pszczelarskiej jest pokazanie dzieciom i młodzieży, jak ważną rolę pełnią pszczoły i inne owady zapylające w otaczającym nas środowisku.

W informacji prasowej na stronie Powiatu Cieszyńskiego czytamy:

Powstała ścieżka przyczyni się w przyszłości do zakładania nowych pasiek przez nowych adeptów pszczelarstwa. Wkład pracy włożony w całą tę inicjatywę przyczyni się do wzbogacenia wiedzy, a trud włożony w powstanie czegoś nowego, czego nie ma w naszym rejonie, nie pójdzie na marne – mów Krzysztof Kopel z Koła Pszczelarzy w Kończycach Małych. 

Dziękuję współorganizatorom Pikniku Pszczelarskiego i edukacyjnej ścieżki pszczelarskiej, a w szczególności Mieczysławowi Szczurkowi Staroście Cieszyńskiemu za współfinansowanie i objęcie honorowym patronatem przedmiotowego przedsięwzięcia – dodaje Kopel.”

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz