Jan Juroszek najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim!

Jan Juroszek najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim!

Jan Juroszek – uczeń III klasy gimnazjalnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej został zwycięzcą XIV edycji bardzo wymagającego i prestiżowego Powiatowego  Konkursu Informatycznego w Cieszynie.

Konkurs ten rozgrywany jest w trzech etapach: najpierw w grudniu odbyły się eliminacje szkolne,  mające wyłonić najlepszych uczniów w danej szkole, później powiatowe półfinały, które wyłoniły najlepszą 14-kę w powiecie cieszyńskim i części pszczyńskiego, by w  końcu w maju uczniowie mogli spotkać się w finale, podczas którego przez trzy godziny rozwiązywali trudny test teoretyczny i zaawansowane zadania praktyczne z arkusza kalkulacyjnego, z któregoś z podstawowych języków programowania (Logo, Scratch), z grafiki komputerowej i tajników tworzenia stron internetowych. Janek Juroszek okazał się w tej rywalizacji bezkonkurencyjny i jest najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim w swej kategorii wiekowej a.d. 2018!

6 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Cieszyna odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Informatycznego. Swoją obecnością zaszczycili galę Pan Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura, sponsorzy konkursu, rodzice oraz opiekunowie finalistów.

Janek w nagrodę odebrał pokaźną torbę upominków, w tym nowoczesny Power Bank, a także kupon opiewający na kwotę 500 zł do zrealizowania w sklepach sponsora konkursu – znanej informatycznej  firmy Optimal. Dodatkowo zwycięstwo w konkursie jest premiowane punktami rankingowymi przy rekrutacji do wybranej szkoły średniej.

REKLAMA Jan Juroszek najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim! REKLAMA Jan Juroszek najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim!

Warto tu wspomnieć, że ten sukces nie jest dziełem jakiegoś zbiegu okoliczności czy przypadku. Janek już od pierwszej klasy gimnazjalnej wykazywał duże zdolności informatyczne i programistyczne, które kształcił na zajęciach kółka informatycznego i poprzez samodzielną  naukę w domu. Chętnie czytał podsuwane mu książki, oglądał dostępne w Internecie tutoriale, brał udział w dodatkowych zajęciach czy konkursach. Taka systematyczna kilkuletnia praca, niewątpliwe wybitne uzdolnienia intelektualne i rzadko spotykana prawdziwa pasja i autentyczny głód wiedzy zaowocowały w końcu tym sukcesem. Oby przykład Janka Juroszka był zaraźliwy i zachęcił szersze grono naszych uczniów do zgłębiania tajników świata nie tylko cyfrowego.

A oto oficjalne wyniki XIV Powiatowego Konkursu Informatycznego:

I miejsce Jan Juroszek  ZSP Istebna

II miejsce Krzysztof Krysiński SP 8 Skoczów

III miejsce Szymon Antonik SP Dębowiec

Na kolejnych pozycjach uplasowali się uczniowie z Pawłowic, Strumienia, Mnicha, Cieszyna, Pogwizdowa, Pierśca i Wisły.

Jankowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w dalszych etapach nauki !!!

Andrzej Suszka

Źródło:http://www.istebna.eu/mieszkaniec/news/jan-juroszek-najlepszym-informatykiem-w-powiecie-cieszy-skim

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

REKLAMA

Jan Juroszek najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim!
REKLAMA Jan Juroszek najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim!
REKLAMA Jan Juroszek najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim!

Dodaj komentarz