Istebna: Złoty Dominik, brązowi Magda i Mateusz!

Kapitalnie – od tytułu mistrza Polski Dominika Burego oraz brązowych medali Magdaleny Kobielusz i Mateusza Haratyka w sprincie – rozpoczęły się dla nas Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem!

Dla Dominika, który nie był faworytem gdyż nie specjalizuje się w sprintach to pierwszy tytuł mistrza Polski w tej konkurencji.

Magdalena z kolei powtórzyła swoje ubiegłoroczne osiągnięcie natomiast dla reprezentującego NKS Trójwieś Beskidzką Mateusza to pierwszy w karierze medal imprezy tej rangi.

W ramach rozgrywanych w Zakopanem zawodów biegacze rywalizowali również w zawodach międzynarodowych FIS Slavic Cup oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W klasyfikacji FIS Slavic Cup kolejność zajętych miejsc była dokładnie taka sama jak w Mistrzostwach Polski.

Z kolei w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wśród kobiet podział medali również był taki sam jak w krajowym czempionacie (brąz Magdy) natomiast wsród mężczyzn trzecie miejsce przypadło zawodnikowi MKS Istebna Wojciechowi Wojtyle.

Warto dodać, że w pierwszej konkurencji MP nie wystartował nasz specjalista od sprintu Kamil Bury.

W środę zawodnicy walczyć będą o medale na dystansach techniką klasyczną, a co dla nas jest szczególnie interesujące tytułów mistrzowskich w tej konkurencji bronić będą: Magdalena Kobielusz oraz Dominik Bury.

REKLAMA REKLAMA

Źródło: istebna.eu

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz