W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami, zapotrzebowanie na wodę w gminie Istebna gwałtownie rośnie.
Referat Usług Komunalnych Urzędu Gminy Istebna zwraca się do mieszkańców oraz turystów z apelem o racjonalne korzystanie z wody pobieranej z gminnej sieci wodociągowej. Celem tego apelu jest zapewnienie ciągłości dostaw wody na podstawowe potrzeby bytowe i higieniczne.
Prośba o Ograniczenie Zużycia Wody
Władze gminy proszą o ograniczenie korzystania z wody do celów innych niż niezbędne, a w szczególności: napełniania basenów i oczek wodnych, podlewania ogródków, trawników i upraw, mycia samochodów oraz zraszania podjazdów. Dziękują za zrozumienie oraz wspólne dbanie o zasoby wodne gminy Istebna.
*Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.*
Źródło: https://istebna.eu/turysta/news/apel-o-oszcz-dzanie-wody
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




