I Manewry Ratownicze „Skoczów 2018”

I Manewry Ratownicze „Skoczów 2018”

7 kwietnia 2018 r. odbyły się I Manewry Ratownicze „Skoczów 2018” dla jednostek JRG i OSP z terenu gminy Skoczów.

Wzięło w nich udział 7 zespołów: JRG Skoczów, OSP Bładnice, OSP Miedzyświeć, OSP Kiczyce, OSP Ochaby, OSP Pierściec, OSP Pogórze. Organizatorami były jednostki OSP Wiślica i Skoczów wraz z Komendantem Miejsko-Gminnym w Skoczowie.

Celem manewrów było doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa oraz współpracy pomiędzy grupami ratowniczymi oraz służbami państwowymi, które tworzą i wspierają system ratownictwa w Polsce. Ponadto celem strategicznym tej edycji manewrów było propagowanie wśród społeczeństwa – szczególnie młodego pokolenia – odruchów pomocy człowiekowi w stanie jego zagrożenia.

Jednostki miały do wykonania pięć zadań na terenie Wiślicy i Skoczowa, które polegały między innymi na: udzieleniu pomocy osobie tonącej, zabezpieczenie wypadku samochodowego, ewakuacji poparzonego z palącej się kotłowni, zabezpieczenie drwala, który uległ wypadkowi podczas wycinki drzew, czy wyciągnięcie dziecka spod przyczepy. Zadania były oceniane przez ratowników medycznych, którzy wysoko ocenili umiejętności naszych strażaków. Organizatorzy pragną podziękować statystom za realistyczne wcielenie się w role osób poszkodowanych!

Źródło: http://www.skoczow.pl/page/88,aktualnosci.html?id=1686

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz