Goście z Erasmusa

Goście z Erasmusa

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich uczestniczą w międzynarodowym programie Unii Europejskiej Erasmus+.

Rozwijającym współpracę w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Z tej okazji do naszej gminy przybyli przedstawiciele pozostałych partnerów projektu, czyli szkół z Czech, Słowacji oraz Portugalii. 23 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Gminy Hażlach zagranicznych gości przywitał Wójt Grzegorz Sikorski, któremu towarzyszył wiceprzewodniczący Rady Gminy Józef Piekar oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Cecylia Gasz-Płońska.

Spotkanie było okazją do przybliżenia młodzieży i jej opiekunom historii i teraźniejszości naszej gminy. W swoim wystąpieniu wójt przedstawił szczególnie licznie obecne w Kończycach Wielkich zabytki historyczne i przyrodnicze, jak najstarsze dęby „Mieszko” i „Przemko”, drewniany barokowy  kościół pw. św. Michała Archanioła oraz pałac rodziny Thun-Hohenstein i pobliską kaplicę Opatrzności Bożej.              Źródło: http://www.hazlach.pl/1422-goscie-z-erasmusa

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz