Goleszów: Uroczystości w Lesznej Górnej

5 stycznia w Transgranicznym Centrum Szkolenia Strażaków w Lesznej Górnej odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych pomieszczeń poddasza przeznaczonych na organizację alternatywnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Dzięki tej modernizacji miłośnicy tenisa stołowego i zawodnicy LKS Lesznianka będą mogli w optymalnych warunkach trenować tę dyscyplinę sportu. Niewykorzystane poddasze po wielu latach zastoju stało się użyteczne. Zawodnicy klubu z Lesznej Górnej znajdą na powrót swoje miejsce w tym budynku. Mają zapewnione sprzyjające warunki do trenowania. Dziś, Piotr Ostachowski – utytułowany zawodnik z Lesznej Górnej, przeprowadził pokazowy trening z robotem – urządzeniem wspomagającym, który jest prezentem dla wszystkich zawodników od Wójt Gminy Goleszów. W ubiegłym roku w grudniu, dzięki wsparciu finansowemu Gminy, Klub zakupił nowy stół do tenisa stołowego.

Lesznianka to klub z wieloletnią tradycją, który w swojej wieloletniej historii odnotował wiele sukcesów, a jego zawodnicy zdobywali najwyższe trofea w rozgrywkach krajowych. Świętował tego dnia jubileusz 75-lecia istnienia. Inicjatorem i motorem działań klubu od początku był Andrzej Pustówka. Człowiek, który swoim zapałem motywował do działań nie tylko w sferze sportu, ale również kultury i folkloru. Obchodził, także w tym dniu, 60-lecie swojej pracy, jako animator życia kulturalnego i sportowego w Lesznej Górnej.

Uroczystego otwarcia sali treningowej – przecięcia wstęgi – dokonali wspólnie wójt Sylwia Cieślar – inicjator powstania sali oraz honorowy prezes Lesznianki Andrzej Pustówka. Odbył się pierwszy mecz tenisa stołowego, w nowej sali, a zmierzyli się: Mateusz Lorc i Andrzej Pustówka – obecny i honorowy prezes.

– Bardzo się cieszę, że nasi tenisiści będą mogli trenować w nowoczesnych pomieszczeniach i rozwijać swoje pasje. Gratuluję Jubilatom i odznaczonym wyróżnień. Życzę wszystkim zawodnikom, trenerom i członkom Klubu kolejnych sukcesów – powiedziała podczas uroczystości Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

Na uroczystości, między innymi, obecni byli: Przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Duraj, wiceprzewodniczący Janusz Kożdoń, sołtys Lesznej Górnej Anna Jaworska, prezes oraz wiceprezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego – Robert Wielgosz, Dariusz Steuer, przedstawiciele UKS Wisła Andrzej Minge, Daniel Czyż, Andrzej Bujok.

Podczas uroczystości obecni przedstawiciele Zarządu ŚZTS przekazali odznaczenia zasłużonym działaczom i zawodnikom sekcji tenisa stołowego w LKS „Lesznianka”.

Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar otrzymała klubowe upominki z rąk przedstawicielami „Lesznianki”.

– Serdecznie dziękujemy Pani Wójt za stworzenie tej wspaniałej Sali treningowej oraz za wszystkie działania na rzecz rozwoju tenisa stołowego w gminie – powiedział podczas uroczystości Mateusz Lorc.

REKLAMA

Źródło: goleszow.pl

Zagłosuj!

10 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 4

Fajne: 4

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz