Goleszów: Polecamy wydarzenia w gminie Goleszów: 24-27 maja

Goleszów: Polecamy wydarzenia w gminie Goleszów: 24-27 maja
Goleszów: Polecamy wydarzenia w gminie Goleszów: 24-27 maja
image 128

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami, które w najbliższych dniach odbędą się na terenie gminy Goleszów. Poniżej prezentujemy wydarzenia, które odbędą się w dniach od 24 do 27 maja. Zachęcamy także do przesyłania informacji na temat wydarzeń organizowanych na terenie gminy Goleszów: media@goleszow.pl oraz promocja@goleszow.pl, a także śledzenia profilu Gmina Goleszów – gmina w dobrym tonie! 

PIĄTEK, 24 maja

  • Szkoła Podstawowa w Dzięgielowie zaprasza na XVII piknik rodzinny, który odbędzie się w piątek, 24 maja. W programie wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, bogato zaopatrzony bufet, wieczorne tańce i konkursy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie Pracowni pod Chmurką. Początek imprezy o godz. 15.00.
  • Zbliża się wiosenno-letnia odsłona „Wieczorynki w GOK-u”, która jest okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz wspaniałej zabawy dla najmłodszych mieszkańców gminy Goleszów. W programie gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, pyszny poczęstunek oraz projekcja bajki z przeźroczy. Każdy uczestnik otrzyma wieczorynkowy upominek. Bilety w cenie 40 zł od osoby do nabycia w goleszowskim ośrodku kultury.

SOBOTA, 25 maja

  • Gmina Goleszów oraz strażacy ochotnicy z Bażanowic zapraszają na obchody jubileuszu 100-lecia jednostki OSP w Bażanowicach, które połączone są z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 maja i będzie obejmować m.in. nabożeństwo ekumeniczne, uroczysty apel strażacki na placu przed OSP, wręczenie sztandaru dla OSP Bażanowice, a także wręczanie odznaczeń i wyróżnień oraz defiladę strażacką. W części artystyczno-rozrywkowej zaplanowano koncert Orkiestry Dętej OSP Puńców, występy artystyczne bażanowickich przedszkolaków i uczniów, atrakcje dla dzieci i dorosłych, pokazy sprzętu strażackiego, tradycyjny festyn strażacki, koncert zespołu Beskidzcy Zbóje i zabawę do białego rana z DJ-em Piterem. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00 od nabożeństwa ekumenicznego w kościele Świętej Trójcy w Bażanowicach.
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy zaprasza na piknik szkolny, który odbędzie się w sobotę, 25 maja. Na wszystkich uczestników pikniku czeka mnóstwo atrakcji, w tym bogato zastawiony bufet, szeroki wybór ciast, dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych, sportowe niespodzianki, muzyka i tańce z DJ’em oraz loteria fantowa. Początek pikniku o godz. 14.00.

NIEDZIELA, 26 maja

  • Parafia ewangelicko-augsburska w Dzięgielowie zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja. Rodzinne świętowanie rozpocznie się o godz. 10.00 nabożeństwem, po którym organizatorzy zapraszają na piknik do ogrodu parafialnego przy Centrum Parafialnym Salem. Wstęp wolny.

PONIEDZIAŁEK, 27 maja

  • Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie zaprasza na bezpłatne warsztaty dla dzieci i rodziców metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Zajęcia odbywać się będą w parach dziecko – rodzic w formie ćwiczeń wzmacniających więzi oraz świadomość własnego ciała, wyciszających i relaksacyjnych. Warsztaty w goleszowskim ośrodku kultury odbędą się w poniedziałek, 27 maja o godzinie 9.00. Organizatorzy proszą, by uczestnicy zabrali ze sobą kocyk oraz wygodny strój sportowy. Zapisy prowadzone są w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie, ul. Cieszyńska 25 w godzinach pracy GOK-u.
  • Mała Książnica Cisownica zaprasza na spotkanie z laureatem nagrody literackiej Nike, autorem książek “Kajś” oraz “Odrzania” – Zbigniewem Rokitą. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o godz. 17:00 w siedzibie książnicy tj. Parafii Ewangelickiej w Cisownicy przy ul. Cisowej 128. Spotkanie poprowadzi dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach — Artur Madaliński. Wstęp wolny.

DODATKOWO:

Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie zaprasza do odwiedzenia dwóch wystaw wpisujących się w cykl „Ujawnij nam swój talent, pokaż swoją pasję”. W galerii goleszowskiego ośrodka kultury można oglądać wystawę zdjęć i kolekcję kubków z całego świata, które stanowią pamiątkę z podróży Państwa Macurów. Druga wystawa obejmuje prace Emilii Foltyn – utalentowanej uczestniczki zajęć z rysunku i malarstwa Gminnego Ośrodka Kultury. Obie wystawy można podziwiać do 21 czerwca w godzinach otwarcia GOK-u.

ORGANIZUJESZ WYDARZENIE NA TERENIE GMINY GOLESZÓW? DAJ NAM ZNAĆ: media@goleszow.pl oraz promocja@goleszow.pl

Zrodlo:Goleszow.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz