Goleszów: Nowoczesne technologie w gminnych szkołach

Goleszów: Nowoczesne technologie w gminnych szkołach

Gminne szkoły podstawowe zyskały nowoczesny sprzęt komputerowy, co znacząco wpłynie na jakość kształcenia.

Wszystkie cztery placówki w gminie Goleszów zostały doposażone w nowoczesne urządzenia, w tym 81 laptopów, 24 laptopów przeglądarkowych oraz 47 tabletów. Zakup sprzętu został sfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.

Wsparcie dla edukacji

Nowe urządzenia będą wykorzystywane przez uczniów w codziennym procesie dydaktycznym, co wspiera nowoczesne metody nauczania oraz homogenizuje wyposażenie szkół w urządzenia multimedialne. Inwestycja ta jest istotnym krokiem w kierunku rozwijania cyfrowych kompetencji dzieci i młodzieży.

Plany na przyszłość

To jednak nie koniec działań na rzecz cyfryzacji. W nadchodzących miesiącach szkoły w Goleszowie, Cisownicy, Bażanowicach i Dzięgielowie rozpoczną kolejne przedsięwzięcia, również dofinansowane z Krajowego Planu Odbudowy. Celem jest dalsze podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli poprzez doposażenie placówek w nowoczesne urządzenia oraz infrastrukturę informatyczno-komunikacyjną.

W planach jest także stworzenie laboratoriów sztucznej inteligencji oraz wdrożenie zajęć z nauczania zdalnego i hybrydowego. Umowy dotyczące przekazania sprzętu zostały już podpisane, a dostarczenie nowego wyposażenia nastąpi w ciągu 12 miesięcy od podpisania umów.

Goleszów: Nowoczesne technologie w gminnych szkołach REKLAMA

Źródło: https://goleszow.pl/aktualnosci/gminne-szkoly-z-nowoczesnym-sprzetem-komputerowym

Zagłosuj!

26 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA