Goleszów: Nowe obowiązki dla właścicieli zwierząt

Goleszów: Nowe obowiązki dla właścicieli zwierząt

Właściciele zwierząt zobowiązani do rejestracji

W kwietniu br. Wójt Gminy Goleszów, Sylwia Cieślar, zorganizowała spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, Bogdanem Kubicą. Tematem rozmowy były istotne informacje dotyczące obowiązków posiadaczy zwierząt oraz aktualne przepisy związane z ich rejestracją.

Obowiązki właścicieli zwierząt

Właściciele bydła, owiec, kóz, trzody chlewnej, koni, zwierząt wielbłądowatych, pszczół oraz zwierząt towarzyszących, takich jak psy czy koty, mają obowiązek wypełnienia odpowiedniego wniosku oraz zgłoszenia się do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie. Na tej podstawie następuje wpis do urzędowego rejestru oraz nadanie weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego.

Terminy i procedury rejestracji

Obowiązek rejestracji wynika z ustawy z dnia 21 listopada 2025 r. o zdrowiu zwierząt. Warto zaznaczyć, że rejestracja i wydawanie decyzji w tej sprawie odbywa się bezpłatnie do 18 czerwca 2026 roku. Wnioski w formie papierowej można znaleźć w Urzędzie Gminy Goleszów (pokój nr 3) oraz online.

Informacje dodatkowe

Wypełniony formularz można złożyć osobiście w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Cieszynie, przesłać jego skan na podany adres e-mail lub skorzystać z systemu e-Doręczeń. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 33 852 06 26.

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.

Goleszów: Nowe obowiązki dla właścicieli zwierząt REKLAMA

źródło: goleszow.pl

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA