Nowa instalacja fotowoltaiczna w lokalnych obiektach
Wraz z początkiem czerwca na dachu budynku Gminnego Ośrodka Kultury zainstalowane zostaną systemy fotowoltaiczne, które są częścią projektu finansowanego ze środków unijnych.
Finansowanie i cele projektu
Gmina pozyskała ponad 1,6 mln zł dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027. Celem przedsięwzięcia jest rozwój energetyki rozproszonej opartej na odnawialnych źródłach energii oraz zwiększenie efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej.
Obiekty objęte projektem
Po zakończeniu montażu odnawialne źródła energii, w tym nowoczesne instalacje fotowoltaiczne oraz 24 magazyny energii elektrycznej, będą funkcjonować w dziesięciu lokalizacjach na terenie gminy. Projekt obejmuje budynki szkół w Goleszowie, Bażanowicach i Dzięgielowie, Przedszkole Publiczne w Kisielowie, siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury, Dom Ludowy w Goleszowie Równi, budynek Urzędu Gminy przy ul. Zakładowej, a także strażnice Ochotniczych Straży Pożarnych w Goleszowie, Bażanowicach i Dzięgielowie.
Analizy techniczne przed realizacją
Wybór obiektów objętych projektem został poprzedzony szczegółowymi analizami technicznymi, które pozwoliły ocenić możliwości montażu instalacji OZE oraz ich przyszłą efektywność energetyczną. Uwzględniono również wymagania i kryteria określone w dokumentacji konkursowej programu, co umożliwiło skuteczne pozyskanie środków zewnętrznych na realizację zadania.
źródło: goleszow.pl
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




