Goleszów: Montaż instalacji fotowoltaicznych w gminie

Goleszów: Montaż instalacji fotowoltaicznych w gminie

W gminie Goleszów trwa montaż instalacji fotowoltaicznych, które mają na celu zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Inwestycja jest możliwa dzięki ponad 1,6 mln zł dofinansowania pozyskanego z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027, który wspiera rozwój energetyki rozproszonej.

Postęp prac

W pierwszym etapie projektu zainstalowano panele fotowoltaiczne na dachu budynku Szkoły Podstawowej w Goleszowie. Obecnie prace są prowadzone na budynku Urzędu Gminy przy ul. Zakładowej.

Plany na przyszłość

W kolejnych miesiącach instalacje fotowoltaiczne pojawią się również na budynkach szkół w Bażanowicach i Dzięgielowie, przedszkola w Kisielowie, siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, a także Domu Ludowego w Goleszowie Równi oraz strażnic OSP w Goleszowie, Bażanowicach i Dzięgielowie.

Korzyści z inwestycji

Łącznie w ramach projektu powstaną instalacje fotowoltaiczne o mocy blisko 222 kWp oraz 24 magazyny energii elektrycznej. Inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gminnych obiektach, ograniczenia kosztów zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenia emisji CO₂ do atmosfery.

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.

źródło: goleszow.pl

Goleszów: Montaż instalacji fotowoltaicznych w gminie REKLAMA

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA