W gminie Goleszów trwa montaż instalacji fotowoltaicznych, które mają na celu zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Inwestycja jest możliwa dzięki ponad 1,6 mln zł dofinansowania pozyskanego z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027, który wspiera rozwój energetyki rozproszonej.
Postęp prac
W pierwszym etapie projektu zainstalowano panele fotowoltaiczne na dachu budynku Szkoły Podstawowej w Goleszowie. Obecnie prace są prowadzone na budynku Urzędu Gminy przy ul. Zakładowej.
Plany na przyszłość
W kolejnych miesiącach instalacje fotowoltaiczne pojawią się również na budynkach szkół w Bażanowicach i Dzięgielowie, przedszkola w Kisielowie, siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, a także Domu Ludowego w Goleszowie Równi oraz strażnic OSP w Goleszowie, Bażanowicach i Dzięgielowie.
Korzyści z inwestycji
Łącznie w ramach projektu powstaną instalacje fotowoltaiczne o mocy blisko 222 kWp oraz 24 magazyny energii elektrycznej. Inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gminnych obiektach, ograniczenia kosztów zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenia emisji CO₂ do atmosfery.
Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.
źródło: goleszow.pl
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




