W gminnych szkołach i przedszkolach pojawiły się biało-czerwone chorągiewki.
Przed długim weekendem majowym radni juniorzy trzeciej kadencji Młodzieżowej Rady Gminy przeprowadzili akcję rozdawania chorągiewek, która miała na celu wzbudzenie dumy narodowej oraz przypomnienie o znaczeniu patriotyzmu w codziennym życiu.
Kontynuacja akcji i wartości edukacyjne
Akcja radnych juniorów, która miała miejsce przed majówką, będzie kontynuowana po długim weekendzie, w czasie szkolnych akademii poświęconych Świętu Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję, by w przystępny sposób przybliżyć dzieciom i młodzieży wartości historyczne oraz narodowe tradycje. Sylwia Cieślar, wójt gminy, podkreśla, że ogromne brawa należą się młodym radnym, którzy z dużym zaangażowaniem przeprowadzili całe przedsięwzięcie, z pomocą dyrektorów i nauczycieli.
źródło: goleszow.pl
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




