Eleni w Cieszynie

Eleni w Cieszynie

W niedziele 6 października o godz. 19.00  odbędzie się koncert Eleni w Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn organizowany przez Cieszyński Ośrodek Kultury”Dom Narodowy”-COK i Polska Agencja Socjo-Kulturalna PEGAZ 

Bilety wstępu na koncert w cenie 65 zł/szt. dostępne on-line: www.kupbilecik.pl/imprezy/40368/Cieszyn/Eleni/

www.biletyna.pl/event/view/id/114663

Sprzedaż stacjonarną biletów wstępu prowadzi Cieszyński Ośrodek Kultury “Dom Narodowy” – COKtel. 33 851 07 11

Helena Dzokalub Tzoka z domu Milopulos, powszechnie znana jako Eleni piosenkarka pochodzenia greckiego.Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Po maturze zaczęła występować w studenckim zespole Hellen. 

Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. W 1980 roku rozpoczęła karierę solową.

Pierwszą płytę długogrającą – “Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. w następnych latach ukazały się jej kolejne płyty długogrające.. Za większość ze swoich płyt długogrających powyższych  Eleni otrzymała “Złote Płyty”. Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa. 

Najnowsza płyta artystki pt.”Statek do Pireusu” – premiera: 31 maja 2019 – https://www.eleni.com.pl/cd-statek-do-pireusu – jest już dostępna i można ją nabyć również w wydawnictwie HELLENIC.

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!