“Dziecięce Spotkanie z Folklorem” w majowej odsłonie

“Dziecięce Spotkanie z Folklorem” w majowej odsłonie

“Dziecięce Spotkanie z Folklorem” w majowej odsłonieNa to wydarzenie czekały nie tylko „Zespolaki”, rodzice i przyjaciele zespołu, ale również czekało wielu miłośników folkloru. Co roku młodzi artyści z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej dają popis swoich artystycznych umiejętności i kunsztu, zabierając widownie w niezwykłą podróż folklorystyczną.

W sobotę podczas „Dziecięcego Spotkania z Folklorem” na deskach Teatru im.  A. Mickiewicza zaprezentowały się szerszej publiczności wszystkie cztery grupy dziecięce oraz kapela młodzieżowa. Po raz pierwszy w historii tego wydarzenia w najmłodszej grupie wiekowej zatańczyły również najmłodsi członkowie zespołu, bo zaledwie czterolatki.

Wiosenne „Dziecięce spotkania z folklorem” nad Olzą, to już wieloletnia tradycja i okazja do zaprezentowania bogatego dorobku artystycznego. Niezwykle barwne wydarzenie przedstawia folklor z różnych regionów Polski, jak pieśni i tańce opolskie czy tańce górali beskidzkich. Nie zabrakło również rodzimego folkloru, czyli Suity tańców cieszyńskich.

Dopełnieniem widowiska był gościnny występ dwóch grup dziecięcych z Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów. W sumie w prawie dwugodzinnym widowisku udział wzięło blisko 200 młodych artystów, których występ zakończył się gromkimi brawami.

Słowa uznania i podziękowania młodzi tancerze kierowali do osób odpowiedzialnych za przygotowanie występu i wielomiesięczne próby, m. in. Anny Gociek – choreograf i instruktor tańca, Anny Guzdek – akompaniament podczas prób, Haliny i Jacka Jansowie za przygotowanie wokalne oraz szczególne podziękowanie dla dyrektor ZPiTZC- Karoliny Małysz-Tulec.

Koncert był również okazją by wesprzeć finansowo ZPiTZC, w tym roku młode „Zespolaki” zbierały środki na dalsze leczenie ośmioletniego Stasia, syna pani choreograf z ZPiTZC, który walczy z białaczką.

K.T.“Dziecięce Spotkanie z Folklorem” w majowej odsłonie“Dziecięce Spotkanie z Folklorem” w majowej odsłonie“Dziecięce Spotkanie z Folklorem” w majowej odsłonie“Dziecięce Spotkanie z Folklorem” w majowej odsłonie

http://www.gwiazdkacieszynska.pl/gwiazdka/nasze-tematy/1863-spotkania-z-folklorem

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 33.333333%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz